Jak dobrać odpowiedni naszyjnik do kształtu twarzy

Piękny makijaż, misternie ułożona fryzura, dobrze przemyślana stylizacja. Mimo wszystko czegoś tu brakuje. Biżuterii! Nawet ta drobna i delikatna pięknie podkreśli Twoją urodę i doda całości smaczku. Jest tylko jedno „ale”.

Biżuteria, jeśli ma podkreślić Twoje piękno, musi być odpowiednio dobrana. W przeciwnym razie cały trud pójdzie na marne. Sprawdź, jak dobrać biżuterię i zapewnić sobie nie tylko piękny look, ale i świetny nastrój. Na tapet bierzemy naszyjniki. Bo wbrew pozorom ich wybór nie jest wcale taki prosty i oczywisty.

Z tego tekstu dowiesz się:

  • jaki masz kształt twarzy (o ile wcześniej nie zastanawiałaś się nad tym),
  • jak dobrać naszyjnik do kształtu twarzy,
  • jakie trendy – jeśli chodzi o naszyjniki – obowiązują w 2023 roku.

Kobieta w naszyjniku z owalną twarzą

Zacznijmy od kształtów twarzy i ich charakterystyki

Pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci kim jesteś. No dobrze, może nie będziemy przeprowadzać analizy Twojej osobowości, ale chętnie zajmiemy się Twoją twarzą. A raczej jej kształtem i tym, co lubi, a co jej nie służy.

Twarz owalna

Taka twarz jest dłuższa niż szersza. Nasada włosów jest zaokrąglona jak strefa podbródka. Najszersze miejsce twarzy znajduje się na wysokości kości policzkowych. Nie ma tu ostro zarysowanej żuchwy i brody. Gdyby obrysować taką twarz, wówczas można uzyskać niemalże regularną elipsę.

Twarz okrągła

Tego typu twarz jest niemal tak samo szeroka, jak długa. Wizualnie przypomina idealnie zarysowany okrąg. Cechami charakterystycznymi są tu: pełne policzki, zaokrąglony podbródek, szczęka bez wyraźnych konturów, brak zarysowanych kości policzkowych. Te ostatnie, jak również skronie, mogą stanowić jeden z szerszych punktów twarzy.

Twarz kwadratowa

Najbardziej charakterystycznym elementem jest tu niemal taka sama szerokość czoła i szczęki. Dodatkowo czoło może być wysokie lub niskie, ale zawsze jest szerokie. Żuchwa jest szeroka i mocno zaznaczona, i to właśnie ona najczęściej przykuwa uwagę. Linia włosów ma kształt kwadratu o delikatnie zaokrąglonych rogach.

Twarz prostokątna

Przede wszystkim jest dłuższa niż szersza. Jej szerokość na każdym poziomie jest mniej więcej taka sama. Czoło zazwyczaj jest wysokie, podbródek – szeroki i często kanciasty. Kanciasta jest też linia włosów.

Twarz w kształcie trójkąta

W tym przypadku mamy do czynienia z wysokim i jednocześnie szerokim czołem. Skronie są najbardziej wysuniętym punktem na twarzy. Poza tym broda jest dość wąska i spiczasta, a rysy zwężają się od skroni ku dołowi, tworząc odwrócony trójkąt.

Może Cię zainteresować:  Znaczenie pierścionków na palcach – wyjaśniamy!

Kształt twarzy, a dobór naszyjnika

Szczęśliwe te panie, których twarz jest owalna. Pasuje im większość naszyjników. Staraj się jednak unikać chokerów przylegających do szyi. Lepszym rozwiązaniem będą odrobinę dłuższe ozdoby. Szczególnie dobrze sprawdzą się masywne naszyjniki w większym rozmiarze, np. naszyjniki damskie z kamieniami.

A jeśli Twoja twarz jest okrągła, to z pewnością zależy Ci na optycznym jej wydłużeniu. Polecamy naszyjniki damskie długie, zwłaszcza te w kształcie litery V. To właśnie one sprawią, że twarz będzie wyglądała smuklej. Bardzo dobrze sprawdzą się tu naszyjniki damskie z błyszczącymi kamieniami lub wisiorkiem, np. w kształcie prostokąta czy odwróconego trójkąta.

W przypadku twarzy trójkątnej musimy dążyć do złagodzenia linii żuchwy i zlikwidowania dysproporcji między czołem a brodą. Idealnym wyborem będą więc nieco masywniejsze naszyjniki, które poszerzą i zaokrąglą dolną część twarzy.

Co wybrać? Przede wszystkim krótkie naszyjniki, np. chokery z kamieni naturalnych. Świetnie sprawdzą się też naszyjniki z błyszczącymi i kolorowymi elementami, które zrównoważą wąski dół twarzy.

To samo dotyczy twarzy kwadratowej i prostokątnej. One także wymagają złagodzenia dolnych partii. Tutaj świetnie sprawdzą się okrągłe lub owalne naszyjniki. Z powodzeniem możesz wybierać zarówno te krótkie, jak i nieco dłuższe, np. w formie sznura pereł czy korali.

kobieta w naszyjniku z okrągłą twarzą

Trendy w dobieraniu naszyjników do kształtu twarzy w 2023

Wiesz już, jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy. Powiedzmy sobie teraz słów kilka o aktualnych trendach. Gorącym przedmiotem pożądania w obecnym sezonie są naszyjniki z dużymi, kolorowymi wisiorami (np. z kolorową żywicą) oraz chokery wykonane z kolorowych kamieni.

Wybierz wisior w owalnym kształcie, aby złagodzić ostre rysy twarzy, lub podłużny – w celu wysmuklenia i delikatnego wydłużenia zbyt okrągłej buzi.

W trendach pozostają perły, więc na tego typu dodatki również warto zwrócić uwagę. Tak samo jak na naszyjniki z naturalnej muszli, z kwarcem, jadeitem itp.

Łańcuszki z zawieszkami w kształcie serca lub nieskończoności? One także będą modne w sezonie 2023. Noś je pojedynczo lub kaskadowo.

Podsumowanie

W doborze biżuterii najważniejsza zasada jest taka, żeby nie wybierać ozdób, które odzwierciedlają kształt twarzy, ale działać na zasadzie przeciwieństw.

Przykładowo, jeśli twarz jest „pyzata”, zrezygnuj z okrągłych i krótkich naszyjników na rzecz tych podłużnych, o ostrych kształtach, które optycznie wysmuklą buzię. W przypadku twarzy trójkątnej unikaj geometrycznych form, wybierając dodatki o opływowych kształtach, np. z okrągłymi wisiorami, które dodadzą buzi delikatności i miękkości.

Sklep z biżuterią Jubilove to Twój najlepszy przyjaciel w trosce o piękno i dobre samopoczucie. Uwielbiamy celebrować kobiecość i chętnie rozpieszczamy nasze Klientki wspaniałą biżuterią. W naszej kolekcji znajdziesz efektowne naszyjniki damskie z kamieniami, jak również te bardziej subtelne, które w delikatny sposób podkreślą Twoją urodę.

Sprawdź naszą ofertę już dziś. Rozkochaj się w naszyjnikach z ażurowymi wisiorkami, subtelnymi zawieszkami, naturalnymi kamieni lub kolorową żywicą i noś je tak, jak lubisz najbardziej! Bo piękno ma jedno imię – Jubilove.

Podziel się tym postem