Jak wybrać pierścionek zaręczynowy z brylantem?

Dla zdecydowanej większości panów wybór pierścionka na zaręczyny jest nie lada wyzwaniem. Doskonale to rozumiemy. Symbol miłości powinien być jedyny w swoim rodzaju. Powinien zapierać dech w piersi i pasować do typu urody oraz stylu przyszłej panny młodej.

Jaki powinien być pierścionek zaręczynowy – skromny, a może bogato zdobiony? Jaki kamień szlachetny wybrać: rubin, szafir, szmaragd, a może brylant?

Musisz pamiętać, że tak podniosła chwila jak zaręczyny wymaga szczególnej oprawy, a Twoja przyszła żona zasługuje na to, co najlepsze! Możesz wybrać pierścionek zaręczynowy z brylantem, który jest symbolem niezniszczalnej miłości. A możesz też postawić na zupełnie inny kamień.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze pierścionka, bo sam kamień to nie wszystko!

Spis treści: 

Rozmiar pierścionka zaręczynowego – dobierz odpowiedni dla swojej partnerki

Rozmiar pierścionka – już na samą myśl o tym cierpnie skóra. Rzadko się zdarza, że mężczyzna zna rozmiar palca swojej ukochanej. A wbrew pozorom jest to wiedza niezwykle ważna. Twoja przyszła narzeczona będzie nosić pierścionek każdego dnia. Nie może więc być on ani zbyt ciasny, ani tym bardziej za luźny.

Standardowa tabela rozmiarów, którą posługuje się każdy sklep jubilerski, jest dość długa i zawiera rozmiary pierścionków od 6 do 30. Rozmiary pierścionków są zawsze skorelowane z rozmiarami palców, a dokładnie z ich obwodem.

I tak na przykład rozmiar pierścionka 14 pasuje na palec o obwodzie 54 mm, a rozmiar 16 przeznaczony jest dla palca o obwodzie 56 mm. Jeden milimetr obwodu palca to jeden rozmiar.

Jak sprawdzić rozmiar? Jest na to kilka sposobów. I to bez wzbudzania podejrzeń u wybranki serca! Najprościej jest pożyczyć pierścionek, który ukochana już ma w swojej szkatułce i udać się z nim do salonu jubilerskiego. Tam jubiler zmierzy jego wewnętrzną średnicę i powie, jaki jest rozmiar pierścionka. Musisz mieć jednak pewność, że ten, który wybrałeś, jest noszony na serdecznym palcu.

Możesz też wykonać telefon do przyjaciela, a raczej przyjaciółki, siostry lub mamy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wie, w jakim rozmiarze nosi biżuterię Twoja przyszła narzeczona. A jeśli nawet nie wie, to na pewno znajdzie sposób, żeby to sprawdzić.

Możesz też zmierzyć pierścionek linijką. Skorzystaj z chwili, kiedy Twoja ukochana jest czymś zajęta i zmierz jego średnicę. Musisz być przy tym bardzo dokładny, ponieważ tutaj liczy się każdy milimetr. Jak to zrobić? Odrysuj wnętrze pierścionka na kartce, a następnie wyznacz średnicę i zmierz ją za pomocą linijki.

A jeśli nie chcesz bawić się w pomiary, po prostu sięgnij po pierścionek swojej kobiety i przymierz go na własnym palcu. Zaznacz przy tym, do którego miejsca wchodzi.

Nasza rada? W momencie, kiedy wahasz się między dwoma rozmiarami, wybierz ten większy. Jeśli będzie trzeba zmniejszyć pierścionek, bez problemu zrobi to każdy jubiler.

Więcej szczegółowych informacji na temat, jak sprawdzić rozmiar pierścionka, znajdziesz tutaj: Jak zmierzyć rozmiar palca domowym sposobem?

Pierścionek zaręczynowy w dłoni mężczyzny

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Czyli jak dobrać pierścionek do Twojego budżetu

Tak naprawdę cena pierścionka zaręczynowego nie ma większego znaczenia. Nie od niej zależy Wasze szczęście i wspólna przyszłość. Nie bierz więc pod uwagę „złotych rad”, że oświadczający się mężczyzna powinien wydać na pierścionek trzy swoje pensje. To mit!

Przede wszystkim weź pod uwagę swoje możliwości finansowe. Pierścionek na zaręczyny nie musi kosztować krocie. Powinien kosztować tyle, ile możesz na niego przeznaczyć. Najważniejsze, żeby podobał się Twojej ukochanej. Jeśli dopasujesz go do gustu i stylu wybranki, na pewno to doceni.

Średni koszt pierścionka wynosi od 500 do 3000-3500 złotych. Na ostateczną cenę wpływa kilka czynników: kruszec, a więc materiał, z którego został wykonany, próba, rodzaj osadzonego kamienia, parametry kamienia.

Pierścionek na zaręczyny może być srebrny lub złoty. Może to być żółte złoto, różowe złoto lub białe złoto. Im wyższa próba, tym wyższa cena. Dość popularna jest próba 585 i 750, choć oczywiście można znaleźć biżuterię o niższych parametrach i tym samym niższej cenie.

Jeśli chodzi o rodzaj kamienia, to zdecydowanie droższe będą pierścionki z kamieniami szlachetnymi, takimi jak diament, rubin, szafir czy brylant, niż na przykład cyrkonie.

Parametry kamienia również wpływają na ostateczną cenę. Im większy i czystszy kamień, tym wyższy koszt biżuterii.

Złoty czy srebrny? Klasyczny pierścionek, a może jednak nowoczesny?

Klasyczny pierścionek o smukłej formie i minimalistycznym designie to bezpieczna opcja. Jest uniwersalny i ponadczasowy. Idealnie wpisze się w każdy gust i styl. Jeśli Twoja ukochana ceni sobie klasyczną biżuterię – wiesz, co wybrać! Możesz też zdecydować się na model łączący ponadczasową stylistykę z aktualnymi trendami.

Przede wszystkim jednak weź pod uwagę osobowość i styl życia swojej wybranki. Sprawdź, jaką biżuterię najchętniej nosi, czy stawia na minimalizm, czy preferuje okazałe ozdoby, wyraziste kolory i wzory. W przypadku tych ostatnich, dobrze sprawdzi się pierścionek z dużym, kolorowym kamieniem lub wysadzany cyrkoniami, najlepiej o nietypowym kształcie.

Złoto czy srebro? – oto jest pytanie! Tutaj kieruj się tym, co na co dzień nosi ukochana. Dzięki temu pierścionek zaręczynowy będzie idealnie komponował się z pozostałą biżuterią.

Jeśli nie ma określonych preferencji, kieruj się sercem lub postaw na różowe złoto. To doskonała opcja dla pań, które lubią się wyróżniać i cenią nowoczesność. Poza tym ładnie komponuje się zarówno ze srebrem, jak i złotem, więc nie będzie „się gryźć” z innymi ozdobami.

Pierścionek zaręczynowy złoty i srebrny

Niezawodne źródła - jak znaleźć zaufanego sprzedawcę i sprawdzić autentyczność kamienia?

W celu zakupu pierścionka możesz udać się do stacjonarnego salonu lub wybrać internetowy sklep z biżuterią. Ta druga opcja jest bardzo wygodna i od niej radzimy zacząć. Jubiler internetowy zazwyczaj posiada ciekawsze i bardziej wyszukane propozycje, które nie są dostępne stacjonarnie. A Ty możesz przejrzeć je wszystkie bez zbędnego pośpiechu.

Pamiętaj tylko, aby wybrać zaufanego jubilera. W tym celu wskazane jest sprawdzenie opinii klientów. Pomogą zdecydować, czy warto dokonać zakupu biżuterii w danym miejscu.

Zwróć uwagę na długość działalności jubilerskiej (świadczy o stabilności firmy) oraz takie aspekty, jak: czas realizacji zamówienia, posiadane certyfikaty, wielkość oferty. Wartością dodaną jest też posiadana przez salon własna pracownia, w której nie tylko się projektuje, ale także możliwe jest przerobienie lub naprawienie biżuterii.

Nie bój się też zadawać pytań dotyczących produktów. Prawdziwy profesjonalista i dobry sprzedawca chętnie podzieli się szczegółowymi informacjami na temat swojego asortymentu.

Wybierz firmę z długoletnią tradycją. Jubilove zdecydowanie taką jest. Tutaj tradycja jubilerstwa jest pielęgnowana od 1978 roku. Dla nas najważniejsza jest bezkompromisowość w kwestii jakości naszych produktów!

Ponad 40 lat doświadczenia, praktyki, a przede wszystkim niesamowitej pasji i zaangażowania sprawia, że tworzona i oferowana przez nas biżuteria jest pełna miłości i piękna. Daje radość i pozwala uczcić ważne chwile.

Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić autentyczność kamienia:

  • przyjrzyj się kolorowi i przejrzystości – naturalne kamienie nie są doskonałe, mają inkluzje (zanieczyszczenia wewnętrzne), nie mają idealnie gładkiej powierzchni czy niespotykanych barwnych refleksów;
  • zwróć uwagę na cenę – kamienie szlachetne są kosztowne, więc jeśli cena jest podejrzanie niska, z pewnością jest to kamień syntetyczny;
  • oceń ciężkość – syntetyczny kamień zawsze będzie cięższy niż oryginał;
  • sprawdź twardość – twarde kamienie, jak diamenty czy rubiny, nie powinny mieć zarysowań ani zaokrąglonych kantów w miejscu, gdzie zbiegają się fasety;
  • zwróć uwagę na oprawę – kamienie szlachetne zazwyczaj są oprawiane w metale szlachetne. Niechlujna oprawa, która na dodatek zmieniła kolor, może wskazywać, że mamy do czynienia z mało wartościowymi przedmiotami.

Podziel się tym postem