Znaczenie pierścionków na palcach – wyjaśniamy!

W Jubilove uwielbiamy pierścionki! Lubimy je nosić na wszystkich palcach, niekoniecznie równocześnie. Najczęściej podążamy za trendami, własnymi pomysłami na stylizację lub aktualnym nastrojem. Mamy jednak świadomość, że wybór palca, na który zakładamy pierścionek, obrączkę lub sygnet, może być interpretowany jako… nieprzypadkowy!

Znasz symbolikę dłoni i palców w kontekście zakładanych na nie pierścionków?

Dłonie pod lupą specjalistów

Wiesz, że badaniem dłoni i interpretowaniem informacji w nich zapisanych zajmuje się nie tylko chiromancja, popularnie określana jako wróżenie z ręki? Dłoń jest również przedmiotem zainteresowania chirognomii (badającej kontury dłoni) oraz chirologii (badającej wnętrze dłoni). Ale to nie wszystko! W przeszłości, ludzkimi dłońmi zajmowali się nawet astrologowie, którzy we wzgórkach i liniach wnętrza dłoni dopatrywali się znaków odpowiadających mapie gwiazd i planet.

Co można wyczytać z pierścionków, które założyłaś/eś na konkretną dłoń?

Lewa dłoń związana jest z tym, czego nie możemy zobaczyć gołym okiem – charakterem człowieka, jego uzdolnieniami, emocjami i uczuciami. Biżuteria noszona na lewej stronie nawiązuje do Twojego wewnętrznego „ja” – tego, co czujesz i jak się czujesz.

Prawa dłoń nazywana jest dłonią wolnej woli. Symbolizuje działanie, podejmowanie decyzji i prezentowanie konkretnych postaw.

Na serdecznym palcu prawej dłoni w Polsce, ale nie tylko, nosi się pierścionek zaręczynowy, a następnie obrączkę ślubną. Obydwie ozdoby są bezpośrednio związane z uczuciami, więc teoretycznie mogłyby być noszone na lewej dłoni. Jednak to prawa dłoń jest tą symbolizującą branie odpowiedzialności za własne czyny i deklaracje, również te miłosne.

Czas na palce i ich symbolikę! Co oznaczają pierścionki, obrączki i sygnety noszone na konkretnych palcach?

Co oznacza pierścionek na palcu serdecznym prawej ręki?

Palec serdeczny to czwarty palec ludzkiej dłoni, wiązany ze słońcem i ogniem. Określany jest jako ten, który ma bezpośrednie połącznie z sercem. To właśnie na niego najczęściej zakłada się wspomniany już pierścionek zaręczynowy oraz obrączkę. Zwyczaj symbolizuje wzajemną miłość i wierność aż po grób.

Ale biżuteria Jubilove noszona na serdecznym palcu może również symbolizować po prostu radość z życia, życzliwość i pozytywne nastawienie do świata oraz mądrość. Osoby decydujące się na włożenie na palec serdeczny artystycznych pierścionków uważane są za twórcze, kreatywne, silne i uczuciowe. Doskonała mieszanka cech!

pierścionek na palcu serdecznym

Pierścionek na środkowym palcu – co symbolizuje?

Środkowy palec symbolizuje zrównoważone życie, a także mądrość i duchowość oraz odpowiedzialność i dyscyplinę. Wiązany jest z Saturnem i Ziemią. Dla wszelkich interpretacji istotna jest zarówno długość palca środkowego, jak i fakt, czy mówimy o palcu prawej czy lewej dłoni.

Długi palec środkowy może należeć do człowieka melancholijnego i zamkniętego w sobie. Krótki palec środkowy może należeć do człowieka łatwo podporządkowującego się innym.

Pierścionki na palcach środkowych symbolizują: wysoką samoświadomość (dla pierścionków noszonych na lewym palcu środkowym) oraz władczość i dążenie do uzyskania przewagi nad innymi ludźmi (dla pierścionków noszonych na prawym palcu środkowym).

W sklepie Jubilove znajdziesz szeroki wybór pierścionków w różnych rozmiarach, również dopasowanych do nieco szerszego palca środkowego.

Co symbolizują pierścionki na małych palcach?

Na małych palcach stosunkowo rzadko nosimy pierścionki. Jeśli jednak pojawiają się na nich, to najczęściej jest to biżuteria z dwóch skrajnych kategorii: drobne, cienkie i bardzo delikatne obrączki lub ciężkie i okazałe sygnety. Mały palce jest symbolem umysłu i mądrości, życiowego doświadczenia i humoru oraz obfitości finansowej i duchowej.

Pierścionki na mały palec będą nawiązywały do wysokiej wrażliwości i życiowej mądrości. Ostrożnie należy podejść do kwestii większych pierścionków i sygnetów. Jedne i drugie nałożone na mały palec mogą sprawiać, że będziemy odbierani jako osoby przebiegłe i interesowne. W dawnych czasach pierścionki na małych palcach nosili często oszuści, złodzieje i hazardziści.

Jakie znaczenie ma pierścionek na palcu wskazującym?

Palec wskazujący w dość oczywisty sposób wiąże się z władzą, siłą, pewnością siebie i cechami przywódczymi. Na tym palcu okazałe pierścienie nosili między innymi cesarze i królowie.

Pierścienie i pierścionki na palec wskazujący symbolizują waleczność i konsekwencję w dążeniu do wyznaczonego celu, ale również pracowitość, sprawiedliwość i szlachetność. W niektórych kulturach na palcu wskazującym prawej dłoni są noszone pierścienie symbolizujące małżeństwo.

W wyjątkowych przypadkach, pierścionek na palcu wskazującym może być interpretowany jako symbol pychy i zarozumiałości, autorytarności i dążenia do celu po przysłowiowych trupach. Pierścionki na palcach wskazujących mogą również nosić osoby zamożne, które lubią obnosić się ze swoim dostatkiem właśnie przy pomocy biżuterii.

pierścionek na placu wskazującym

Co oznacza jak się nosi pierścionek na kciuku?

Na koniec zostawiliśmy kciuk. To najbardziej niezależny ze wszystkich palców. Uznaje się go za połączonego z sercem, odpowiedzialnego za siłę woli oraz koncentrującego energię człowieka.

Duży i solidnie uformowany kciuk oznacza osobę energiczną i o wysokim potencjale. Osobom z krótkimi kciukami często przypisuje się nieśmiałość i słabość. Ponadto kciuk określany jest jako palec bezpieczeństwa i czułości.

Noszenie pierścionka na kciuku symbolizuje siłę człowieka oraz wewnętrzną harmonię. Pierścionek noszony na kciuku dodaje wiary we własne możliwości, pobudza zmysł estetyczny i wrażliwość na piękno.

Pamiętaj, że symbolika ma to do siebie, że jest… symboliczna! To, na której dłoni, a także na którym palcu nosisz pierścionek – oraz ile pierścionków nosisz – może oznaczać, że po prostu bawisz się modą i biżuterią. Tylko tyle i aż tyle!

Podziel się tym postem